My Favorite Movies
| patiem2001's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Above the Law 1988, R) |
|
| 2 |
Out for Justice 1991, R) |
|
| 3 |
Under Siege 1992, R) |
|
| 4 |
On Deadly Ground 1994, R) |
|
| 5 |
Exit Wounds 2001, R) |
|
| 6 |
Hard to Kill 1990, R) |
|
| 7 |
Executive Decision 1996, R) |
|
| 8 |
Half Past Dead 2002, PG-13) |
|
| 9 |
Fire Down Below 1997, R) |
|
| 10 |
Today You Die 2005, R) |
|
| 11 |
The Glimmer Man 1996, R) |
|
| 12 |
The Patriot 1998, R) |
|
| 13 |
Marked for Death 1990, R) |
|
| 14 |
The Onion Movie 2008, Unrated) |
|
| 15 |
Black Dawn 2005, R) |
|
| 16 |
My Giant 1998, PG) |
|
| 17 |
Prince of Pistols , Unrated) |
|
| 18 |
Belly of the Beast 2003, R) |
|
| 19 |
Out for a Kill 2003, R) |
|
| 20 |
Into the Sun 2005, R) |
|
| 21 |
The Foreigner 2003, R) |
|
| 22 |
Submerged 2005, R) |
|
| 23 |
Urban Justice (Renegade Justice) 2007, R) |
|
| 24 |
Flight of Fury 2007, R) |
|
| 25 |
Pistol Whipped 2008, R) |
|
| 26 |
Attack Force 2006, R) |
|
| 27 |
Shadow Man 2002, R) |
|
| 28 |
Mercenary for Justice 2006, R) |
|
| 29 |
Against the Dark 2008, R) |
|
| 30 |
Kill Switch 2008, R) |
|
| 31 |
Out of Reach 2004, R) |
|
| 32 |
Ticker 2001, R) |
|
| 33 |
Who Is Alan Smithee? 2000, Unrated) |
|
| 34 |
Driven to Kill 2009, R) |
|
| 35 |
Words of My Perfect Teacher 2003, Unrated) |
|
| 36 |
The Keeper 2010, R) |
|
| 37 |
Get Bruce 1999, R) |
|
| 38 |
Clementine 2004, Unrated) |






































