Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  PatchyPaul's Rating My Rating
1
The Lake House 2006,  PG)
The Lake House
brilliant i loved it it made me cry
2
Casino Royale 2006,  PG-13)
3
Green Street Hooligans 2005,  R)
4
Pulp Fiction 1994,  R)
5
Finding Nemo 2003,  G)
6
Donnie Darko 2001,  R)
7
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
8
Braveheart 1995,  R)
9
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
10
Forrest Gump 1994,  PG-13)
11
Zoolander 2001,  PG-13)
12
The Matrix 1999,  R)
13
Remember the Titans 2000,  PG)
14
Shrek 2001,  PG)
15
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
16
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
17
Love Actually 2003,  R)
18
Saving Private Ryan 1998,  R)
19
Grease 1978,  PG)
20
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
21
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
22
Hitch 2005,  PG-13)
23
The Breakfast Club 1985,  R)
24
The Princess Bride 1987,  PG)
25
Billy Madison 1995,  PG-13)
26
Pretty Woman 1990,  R)
27
School of Rock 2003,  PG-13)
28
American Pie 1999,  R)
29
The Longest Yard 2005,  PG-13)
30
Rocky 1976,  PG)
31
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
32
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
33
Gladiator 2000,  R)
34
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
35
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
36
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
37
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments