My Favorite Movies
| pasha941's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Om Shanti Om 2007, Unrated) |
|
| 2 |
Kal Ho Naa Ho 2003, Unrated) |
|
| 3 |
Kuch Kuch Hota Hai 1998, Unrated) |
|
| 4 |
Kabhi Alvida Naa Kehna 2006, Unrated) |
|
| 5 |
Kabhi Khushi Kabhie Gham 2001, PG) |
|
| 6 |
Bunty Aur Babli 2005, R) |
|
| 7 |
Bluff Master 2005, Unrated) |
|
| 8 |
Jhoom Barabar Jhoom (Dance Baby Dance) 2007, Unrated) |
|
| 9 |
Aaja Nachle 2007, Unrated) |
|
| 10 |
Heyy Babyy 2007, Unrated) |
|
| 11 |
Chak De! India 2007, Unrated) |
|
| 12 |
Dil To Pagal Hai (The Heart Is Crazy) 1997, Unrated) |
|
| 13 |
Fanaa 2006, Unrated) |
|
| 14 |
Main Hoon Na 2004, G) |
|
| 15 |
Pokiri 2006, Unrated) |
|
| 16 |
Deewana (Crazy) 1992, Unrated) |
|
| 17 |
Yamadonga 2007, Unrated) |
|
| 18 |
Buddha Mar Gaya 2007, Unrated) |
|
| 19 |
Just Married - Marriage Was Only the Beginning 2006, Unrated) |
|
| 20 |
Kaho Naa... Pyaar Hai (Say This Is Love) 2000, Unrated) |
|
| 21 |
Lakshya 2004, Unrated) |
|
| 22 |
Dilwale Dulhania Le Jayenge 1995, G) |
|
| 23 |
Dhoom 2004, Unrated) |
|
| 24 |
Dhoom 2 (Dhoom:2) 2006, Unrated) |
|
| 25 |
Krrish 2006, Unrated) |
|
| 26 |
Koi... Mil Gaya (I Found Someone) 2003, G) |
|
| 27 |
Phir Bhi Dil Hai Hindustani 1999, Unrated) |
|
| 28 |
Devdas 2002, PG) |
|
| 29 |
Don 2006, Unrated) |
|
| 30 |
Mujhse Dosti Karoge 2002, Unrated) |
|
| 31 |
Jab We Met 2007, PG) |
|
| 32 |
Welcome 2007, PG) |
|
| 33 |
Namastey London 2007, Unrated) |
|
| 34 |
Partner 2007, Unrated) |
|
| 35 |
Josh 2000, Unrated) |
|
| 36 |
Anjaam 1994, Unrated) |
|
| 37 |
Kabhi Haan Kabhi Naa (Sometimes Yes, Sometimes No) 1993, Unrated) |
|
| 38 |
Laaga Chunari Mein Daag - Journey of a Woman 2007, Unrated) |
|
| 39 |
Humko Deewana Kar Gaye 2006, Unrated) |
|
| 40 |
Humko Tumse Pyaar Hai 2005, Unrated) |





































