Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Partyprince's Rating My Rating
1
Silent Hill 2006,  R)
Silent Hill
BEST HORROR EVER
2
Vampire Hunter D - Bloodlust 2000,  R)
3
Underworld: Evolution 2006,  R)
4
Interview with the Vampire 1994,  R)
Interview with the Vampire
Very good movie one of the best
5
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
6
The Last Samurai 2003,  R)
The Last Samurai
One of the best movies ever.. Tom Cruise best one.
7
The Count of Monte Cristo 2002,  PG-13)
The Count of Monte Cristo
Very good movie for all ages.... a must to see
8
Battle Royale 3D 2001,  Unrated)
Battle Royale 3D
A very brutal but good movie with a little horror behind it
9
Léon (The Professional) 1994,  R)
Léon (The Professional)
Jean reno is AWSOME in this movie
10
Kung Pow! Enter the Fist 2002,  PG-13)
11
Orgazmo 1997,  R)
Orgazmo
So goddamn funny.....
12
The Departed 2006,  R)
13
Guest House Paradiso 1999,  R)
Guest House Paradiso
Best comedy ever......"candel in the eye"

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments