My Favorite Movies


  PartyBoy42069's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
2
La Bamba 1987,  PG-13)
La Bamba
Damn good movie!!!
3
Selena 1997,  PG)
Selena
oh really good
4
The Break-Up 2006,  PG-13)
The Break-Up
If you havent seen it then you BETTER
5
Wild Hogs 2007,  PG-13)
Wild Hogs
VERY FUNNY!..I WENT AND SEEN THIS WITH MY GF
6
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
like it good movie
7
American Pie 1999,  R)
American Pie
i like this one!
8
Cheech and Chong's Still Smokin' 1983,  R)
Cheech and Chong's Still Smokin'
Good Movie
9
Happy Feet 2006,  PG)
10
How High 2001,  R)
How High
good
11
Money Talks 1997,  R)
Money Talks
FUNNY
12
Next Friday 2000,  R)
Next Friday
oh yea DAMN GOOD MOVIE!!!
13
Bad Boys 1983,  R)
14
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
DAMN good movie
15
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
FUNNY!!!
16
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
good movie i like this one
17
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
good movie
18
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
this is a good fuuny movie!! lol
19
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
this is a good movie
20
8 Mile 2002,  R)
21
A Walk to Remember 2002,  PG)
22
Shrek 2001,  PG)
23
Shrek 2 2004,  PG)
24
Step Up 2006,  PG-13)
25
Grease 1978,  PG)
Grease
yea i just watch it 2day i like the 2nd one better.
26
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
27
Pretty Woman 1990,  R)
28
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
29
A Cinderella Story 2004,  PG)
30
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
Scary Movie 4
i won't to see this
31
Click 2006,  PG-13)
Click
good...sad at the end!!
32
Biggie and Tupac 2002,  R)
33
How the Grinch Stole Christmas 1965,  Unrated)
34
The Good Son 1993,  R)
The Good Son
i seen this on t.v it is good!!!
35
The Family Stone 2005,  PG-13)
36
Rumor Has It 2005,  PG-13)
37
Yours, Mine & Ours 2005,  PG)
38
Are We Done Yet? 2007,  PG)
Are We Done Yet?
SEEN THIS WITH MY GF
39
Not Another Teen Movie 2001,  R)
40
Fight Club 1999,  R)
41
Little Man 2006,  PG-13)
Little Man
Good,Funny
42
Akeelah and the Bee 2006,  PG)
43
Halloween II 1981,  R)
44
Wild Wild West 1999,  PG-13)
Wild Wild West
Good

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments