My Favorite Movies


  paratanke's Rating My Rating
1
American Beauty 1999,  R)
2
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
3
Adaptation 2002,  R)
4
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
5
Forrest Gump 1994,  PG-13)
6
Braveheart 1995,  R)
7
The Lord of the Rings 1978,  PG)
8
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
9
The Green Mile 1999,  R)
10
The Devil's Advocate 1997,  R)
11
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
12
The Matrix 1999,  R)
13
Pulp Fiction 1994,  R)
14
Snatch 2001,  R)
15
The Game 1997,  R)
16
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
17
Saw 2004,  R)
18
American History X 1998,  R)
19
The Princess Bride 1987,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments