Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  papadoo's Rating My Rating
1
Casino Royale 2006,  PG-13)
Casino Royale
This was one of the better 007 movies.
2
A Star Is Born 1954,  PG)
A Star Is Born
This one was good.
3
A Star is Born 1976,  R)
A Star is Born
this one was much better i fell in love with barbara when i saw this movine./
4
A Star Is Born 1937,  PG)
A Star Is Born
This one was real good.
5
The Alamo 2004,  PG-13)
The Alamo
This is the best Alamo movie.
6
The Alamo 1960,  Unrated)
The Alamo
This was not a very good movie i like the new Alamo better.
7
Arthur and the Invisibles (Arthur and the Minimoys) 2006,  PG)
8
Appaloosa 2008,  R)
9
The Appaloosa 1966,  Unrated)
10
Angels in the Outfield 1994,  PG)
11
Bad News Bears 2005,  PG-13)
Bad News Bears
In some ways I liked this one but in other ways i like the other one.
12
The Bad News Bears 1976,  PG)
The Bad News Bears
In some ways I liked this one but in other ways i like the other one.
13
Legends of the Dark Knight: The History of Batman 2005,  Unrated)
14
Coach Carter 2005,  PG-13)
15
Cool Runnings 1993,  PG)
16
Eragon 2006,  PG)
17
The Game Plan 2007,  PG)
18
Godzilla 1998,  PG-13)
19
Hancock 2008,  PG-13)
20
Iron Man 2008,  PG-13)
21
Leatherheads 2008,  PG-13)
22
Man of the Year 2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments