My Favorite Movies
| pankackes33's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
E.T. The Extra-Terrestrial 1982, PG) |
|
| 2 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 3 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 4 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 5 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 6 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 7 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 8 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 9 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 11 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 13 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 15 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 16 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 17 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 18 |
High Crimes 2002, PG-13) |
|
| 19 |
Running Scared 2005, R) |
|
| 20 |
Out of Time 2003, PG-13) |
|
| 21 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 22 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 23 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 24 |
A Perfect Fit 2005, R) |























