Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  panda16a's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
2
A Walk to Remember 2002,  PG)
3
Walk the Line 2005,  PG-13)
4
Remember the Titans 2000,  PG)
5
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
6
Shall We Dance 2004,  PG-13)
7
Center Stage 2000,  PG-13)
8
Must Love Dogs 2005,  PG-13)
9
Under the Tuscan Sun 2003,  PG-13)
10
XXX 2002,  PG-13)
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
12
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
13
Sleeping Beauty 1959,  G)
Sleeping Beauty
i love this movie.it is my number one favorite movie.
14
Bend It Like Beckham 2002,  PG-13)
15
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
16
Chasing Liberty 2004,  PG-13)
17
The First Wives Club 1996,  PG)
18
First Daughter 2004,  PG)
19
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
20
The Princess Diaries 2001,  G)
The Princess Diaries
I think that this movie is also kinda about the ugly duckling who turns into a swan.
21
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
22
Gentlemen Prefer Blondes 1953,  Unrated)
Gentlemen Prefer Blondes
I really like this movie.This is the first movie of hers that I saw.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments