My Favorite Movies
| pamagogogo's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Jaws 1975, PG) |
|
| 2 |
Annie Hall 1977, PG) |
|
| 3 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 4 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 5 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971, G) |
|
| 6 |
Sideways 2004, R) |
|
| 7 |
A Fish Called Wanda 1988, R) |
|
| 8 |
Once 2007, R) |
|
| 9 |
Bedazzled 1968, PG-13) |
|
| 10 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 11 |
Hair 1979, PG) |
|
| 12 |
Alice in Wonderland 1951, G) |
|
| 13 |
Giulietta degli Spiriti (Juliet of the Spirits) 1965, Unrated) |
|
| 14 |
This Is Spinal Tap 1984, R) |














