My Favorite Movies
| palaciosale's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 2 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 3 |
Superbad 2007, R) |
|
| 4 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 5 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 6 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 7 |
Pretty in Pink 1986, PG-13) |
|
| 8 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 9 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 10 |
Vincent 1982, G) |
|
| 11 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 12 |
The Doors 1991, R) |
|
| 13 |
Bride of Chucky 1998, R) |
|
| 14 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 15 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 16 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 17 |
High School High 1996, PG-13) |
|
| 18 |
WALL-E 2008, G) |
|
| 19 |
P.S. I Love You 2007, PG-13) |
|
| 20 |
Bound 1996, R) |
|
| 21 |
Bullets Over Broadway 1994, R) |
|
| 22 |
The Warriors 1979, R) |
|
| 23 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 24 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 25 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971, G) |
|
| 26 |
Grease 1978, PG) |
|
| 27 |
Shaun of the Dead 2004, R) |


























