My Favorite Movies


  packette92's Rating My Rating
1
Date Movie 2006,  PG-13)
2
DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp 1990,  G)
3
The Jetsons 1990,  G)
4
Silent Movie 1976,  PG)
5
Blue Collar Comedy Tour: The Movie 2003,  PG-13)
6
The Wizard of Oz 1939,  G)
The Wizard of Oz
This is the best movie ever in the world!!
7
The Muppets' Wizard of Oz 2005,  PG)
8
Wizard of Oz - The Continuing Story 2003,  Unrated)
9
The Wonderful Wizard of Oz 1987,  Unrated)
10
Wizard of Oz 1925,  Unrated)
11
The Muppets Take Manhattan 1984,  G)
12
Muppets From Space 1999,  G)
13
The Muppet Movie 1979,  G)
14
The Stepford Wives 2004,  PG-13)
15
The Great Muppet Caper 1981,  G)
16
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
17
Man of the Year 2006,  PG)
18
The Black Dahlia 2006,  R)
19
Shark Tale 2004,  PG)
20
Black Hawk Down 2001,  R)
21
Friday Night Lights 2004,  PG-13)
22
Diary of a Mad Black Woman 2005,  PG-13)
23
Pitch Black 2000,  R)
24
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
25
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
26
Fast Times At Ridgemont High 1982,  R)
27
XXX 2002,  PG-13)
28
Boiler Room 2000,  R)
29
Panic Room 2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments