My Favorite Movies


  ovidioconb's Rating My Rating
1
The Godfather, Part II 1974,  R)
2
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
Kill Bill: Volume 1
Instant Classic!
3
The Godfather 1972,  R)
4
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
Kill Bill, Volume 2
A classic before it even arrived.
5
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
6
Pulp Fiction 1994,  R)
7
Sin City 2005,  R)
Sin City
An alltime favorite.
8
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
9
Forrest Gump 1994,  PG-13)
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
11
Fight Club 1999,  R)
12
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
13
The English Patient 1996,  R)
14
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
15
300 2007,  R)
16
Donnie Darko 2001,  R)
17
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) 1988,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments