My Favorite Movies
| ottat1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Time Machine 1960, G) |
|
| 2 |
Home Alone 1990, PG) |
|
| 3 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 4 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 5 |
Cast Away 2000, PG-13) |
|
| 6 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 7 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 8 |
It's a Wonderful Life 1946, G) |
|
| 9 |
Planes, Trains and Automobiles 1987, R) |
|
| 10 |
The Crow 1994, R) |










