Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  OsMaAaRdi's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
It was the best movie I ever watched !













The BEST !!!!!!!!!!!!!!!!!!
2
Apocalypto 2006,  R)
Apocalypto
AWESOME
3
Troy 2004,  R)
4
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
The Twilight Saga: New Moon
awesome
5
The Twilight Saga: Eclipse 2010,  PG-13)
6
Alexander 2004,  R)
7
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
the best
8
Step Up 3-D 2010,  PG-13)
9
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
very gd movie
10
10,000 B.C. 2008,  PG-13)
10,000 B.C.
VERY GD
11
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
the best
12
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008,  PG)
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
Great Movie !
13
2012 2009,  PG-13)
14
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor 2008,  PG-13)
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor
GREAT





great
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
16
Gladiator 2000,  R)
17
300 2007,  R)
300
it's not so gd
18
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
19
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
20
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
21
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
22
Transformers: Revenge of the Fallen 2009,  PG-13)
Transformers: Revenge of the Fallen
wow ! great 1
REVENGE OF THE FALLEN
23
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)
Step Up 2 the Streets
great movie ! full of nice scenes , full of awesome dancings ! :)
I liked it really !
specially when dancing in the Rain !
24
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
25
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
26
King Kong 2005,  PG-13)

Comments (2)


Post a comment

Recent Comments

  1. OsMaAaRdi
    OsMaAaRdi posted 4 years ago

    .............

  2. OsMaAaRdi
    OsMaAaRdi posted 2 years ago

    my list of movies is soooooooo great !
    & every movie in this list is great 2
    I advice every1 2 watch these awesome movies :) bye