My Favorite Movies


  orobas16's Rating My Rating
1
Requiem for a Dream 2000,  R)
Requiem for a Dream
Simply one of the best films ever!
2
Mulholland Drive 2001,  R)
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
4
Waking Life 2001,  R)
5
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind) 1984,  PG)
6
Labyrinth 1986,  PG)
7
Sin City 2005,  R)
8
The Matrix 1999,  R)
9
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
10
The Shining 1980,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments