My Favorite Movies


  oraneal's Rating My Rating
1
The Perfect Storm 2000,  PG-13)
2
Legally Blonde 2001,  PG-13)
3
Spice World 1997,  PG)
4
Cold Mountain 2003,  R)
5
Boogeyman 2005,  PG-13)
6
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
7
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
8
I, Robot 2004,  PG-13)
9
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
10
Bend It Like Beckham 2002,  PG-13)
11
War of the Worlds 2005,  PG-13)
12
Street Kings 2008,  R)
13
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay 2008,  R)
14
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2) 2007,  R)
15
8 Mile 2002,  R)
16
50 First Dates 2004,  PG-13)
17
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
18
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
19
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
20
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
21
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
22
Transformers 2007,  PG-13)
23
Rush Hour 1998,  PG-13)
24
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
25
Twister 1996,  PG-13)
26
A Walk to Remember 2002,  PG)
27
The Golden Compass 2007,  PG-13)
28
Bring It On 2000,  PG-13)
29
Knocked Up 2007,  R)
30
Armageddon 1998,  PG-13)
31
The Mummy 1999,  PG-13)
32
American Pie 2 2001,  R)
33
Walk Hard: The Dewey Cox Story 2007,  R)
34
300 2007,  R)
35
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
36
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
37
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
38
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments