My Favorite Movies


  onelove237's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
2
Constantine 2005,  R)
3
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
4
Crash 2005,  R)
5
Water 2005,  PG-13)
Water
I love this forein movie the setting the plot everything its a beutiful beutiful story i wish id have the words to explain it but the best way for you guys to know what im talking about its for you guys to see it
6
Notes on a Scandal 2006,  R)
7
The Lake House 2006,  PG)
The Lake House
snif...
8
Smokin' Aces 2007,  R)
9
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
11
21 Grams 2003,  R)
12
Taking Lives 2004,  R)
13
The Matrix 1999,  R)
14
The Matrix Reloaded 2003,  R)
15
The Matrix Revolutions 2003,  R)
16
Ultraviolet 2006,  PG-13)
17
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
The Phantom of the Opera
ohh i lke this one very interesting 4 being a musical
18
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
19
Alexander 2004,  R)
20
Lady in the Water 2006,  PG-13)
Lady in the Water
love all the tension and the stoiry as well really beutiful
21
Resident Evil 2002,  R)
22
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
23
X-Men 2000,  PG-13)
24
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
26
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
27
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
28
Liar Liar 1997,  PG-13)
29
Silent Hill 2006,  R)
Silent Hill
really creepy...i almost started run from the theather....jajaja
30
Stephen King's Rose Red 2002,  PG-13)
31
Beyond Borders 2003,  R)
Beyond Borders
love the way this movie was done cause the plot of the movie is something you see nowadays
32
Rent 2005,  PG-13)
33
The Grudge 2004,  PG-13)
34
The Ring 2002,  PG-13)
35
Rock Star 2001,  R)
36
Mulholland Drive 2001,  R)
37
The Ring Two 2005,  PG-13)
38
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
39
The Diary of Ellen Rimbauer 2003,  R)
40
The Shining 1980,  R)
41
Storm of the Century 1999,  PG-13)
42
Lucky Number Slevin 2006,  R)
43
Evita 1996,  PG)
44
Derailed 2005,  R)
45
The Covenant 2006,  PG-13)
The Covenant
wow another super-power-freaking movie
46
The Grudge 2 2006,  PG-13)
47
The Quiet 2005,  R)
48
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada
OH MY GOD! really god you should see it dough..... jeejeje greetings
49
The Black Dahlia 2006,  R)
50
Man on Fire 2004,  R)
51
Bringing Down The House 2003,  PG-13)
52
The Condemned 2007,  R)
53
Babel 2006,  R)
54
The Departed 2006,  R)
55
Elizabeth 1998,  R)
56
The Hunting Party 2007,  R)
57
The Ninth Gate 1999,  R)
58
Human Trafficking 2005,  Unrated)
59
Stardust 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments