My Favorite Movies
| onebubblegirl's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Redline 2007, PG-13) |
|
| 2 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 3 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 4 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 6 |
Honey 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 8 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 9 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Save the Last Dance 2 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Bring It On: All or Nothing 2006, PG-13) |
|
| 12 |
The Guardian 2006, PG-13) |
|
| 13 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 14 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 15 |
Blue Crush 2002, PG-13) |
|
| 16 |
Into the Blue 2005, PG-13) |
|
| 17 |
If Only 2004, PG-13) |
|
| 18 |
The Butterfly Effect 2 2006, R) |
|
| 19 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 20 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 21 |
Prime 2005, PG-13) |
|
| 22 |
Wild Hogs 2007, PG-13) |
|
| 23 |
In Her Shoes 2005, PG-13) |
|
| 24 |
The Devil Wears Prada 2006, PG-13) |
|
| 25 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 26 |
My Best Friend's Wedding 1997, PG-13) |
|
| 27 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 28 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 29 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 30 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 31 |
Rumor Has It 2005, PG-13) |
|
| 32 |
Vanilla Sky 2001, R) |
|
| 33 |
The Sweetest Thing 2002, R) |
|
| 34 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 35 |
Primeval 2007, R) |
|
| 36 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 37 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 38 |
Last Holiday 2006, PG-13) |
|
| 39 |
Find Me Guilty 2006, R) |
|
| 40 |
A Man Apart 2006, R) |
|
| 41 |
XXX 2002, PG-13) |
|
| 42 |
Dance with Me 1998, PG) |
|
| 43 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 44 |
Daddy Day Care 2003, PG) |
|
| 45 |
Cars 2006, G) |
|
| 46 |
Closer 2004, R) |
|
| 47 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 48 |
Employee of the Month 2006, PG-13) |
|
| 49 |
Next 2007, PG-13) |
|
| 50 |
Perfect Stranger 2007, R) |
|
| 51 |
Center Stage 2000, PG-13) |
|
| 52 |
The Break-Up 2006, PG-13) |
|
| 53 |
Ocean's Thirteen 2007, PG-13) |
|
| 54 |
28 Days Later 2002, R) |
|
| 55 |
Mr. Brooks 2007, R) |
|
| 56 |
Ice Princess 2005, G) |
|
| 57 |
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004, G) |
|
| 58 |
The Princess Diaries 2001, G) |
|
| 59 |
Princess of Thieves 2001, Unrated) |
|
| 60 |
She's All That 1999, PG-13) |
|
| 61 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 62 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 63 |
Drumline 2002, PG-13) |
|
| 64 |
In Good Company 2004, PG-13) |
|
| 65 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 66 |
Raising Helen 2004, PG-13) |
|
| 67 |
Surviving Christmas 2004, PG-13) |
|
| 68 |
The In-Laws 1979, PG-13) |
|
| 69 |
The In-Laws 2003, PG-13) |
|
| 70 |
Georgia Rule 2007, R) |
|
| 71 |
Annapolis 2006, PG-13) |
|
| 72 |
It's a Boy Girl Thing 2006, PG-13) |
|
| 73 |
Prey 2007, R) |
|
| 74 |
Disturbia 2007, PG-13) |










































































