My Favorite Movies


  oneadam42's Rating My Rating
1
Pale Rider 1985,  R)
Pale Rider
I WILL ONLY PUT THIS ONCE HE IS AN OUTSTANDING ACTOR AND DIRECTOR
2
High Plains Drifter 1973,  R)
3
The Eiger Sanction 1975,  R)
4
The Gauntlet 1977,  R)
5
Sudden Impact 1983,  R)
6
True Crime 1999,  R)
7
White Hunter Black Heart 1990,  PG)
8
The Outlaw Josey Wales 1976,  PG)
9
Tightrope 1984,  R)
10
Clint Eastwood: Out of the Shadows 2000,  Unrated)
11
A Fistful of Dollars (Per un Pugno di Dollari) 1964,  R)
12
Two Mules For Sister Sara 1970,  PG)
13
Joe Kidd 1972,  PG)
14
Midnight in the Garden of Good and Evil 1997,  R)
15
For a Few Dollars More (Per Qualche Dollaro in Pił) 1965,  R)
16
Hang 'em High 1968,  PG-13)
17
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966,  R)
18
Dirty Harry 1971,  R)
19
Magnum Force 1973,  R)
20
Blood Work 2002,  R)
21
Where Eagles Dare 1969,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments