My Favorite Movies


  omirabzadeh's Rating My Rating
1
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997,  PG-13)
2
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) 1988,  R)
3
Schindler's List 1993,  R)
4
Death and the Maiden 1994,  R)
5
Casablanca 1942,  PG)
6
Quills 2000,  R)
7
The Legend of 1900 (La leggenda del pianista sull'oceano) 1998,  R)
8
Léon (The Professional) 1994,  R)
9
Once Upon a Time in America 1984,  R)
10
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
11
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
13
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
14
The Godfather 1972,  R)
15
The Godfather, Part II 1974,  R)
16
The Godfather, Part III 1990,  R)
17
I Am Sam 2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments