My Favorite Movies


  OMGIMINlOVE's Rating My Rating
1
Romeo & Juliet: Sealed With a Kiss 2006,  G)
2
Romeo and Juliet 1976,  Unrated)
3
Romeo and Juliet 1968,  PG)
4
Horror 2002,  R)
5
Snoop Dogg's Hood of Horror 2006,  R)
6
Brides of Blood (Island of the Living Horror)(Orgy of Blood) 1973,  Unrated)
7
Umezu Kazuo: Kyôfu gekijô - Death make (Kazuo Umezu's Horror Theater: Death Make) 2005,  Unrated)
8
The Horror of Party Beach 1964,  Unrated)
9
Horror of the Blood Monsters (Creatures of the Red Planet) 1970,  PG)
10
Inseminoid (Horror Planet) 1982,  R)
11
The Horror Show (House 3) 1989,  R)
12
The Horror Within 2005,  R)
13
Horror Express 1974,  R)
14
Horror Hotel 1960,  PG-13)
15
The Last Horror Movie 2003,  R)
16
Heroes of Horror 2001,  Unrated)
17
Dementia (Daughter of Horror) 1955,  Unrated)
18
The Dunwich Horror 1970,  R)
19
Dario Argento - An Eye for Horror 1997,  Unrated)
20
Crucible of Horror (The Velvet House) 1971,  PG)
21
Horror of Dracula 1958,  Unrated)
22
The Horror of Frankenstein 1970,  R)
23
Return to Horror High 1987,  R)
24
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
25
The Amityville Horror 1979,  R)
26
The Amityville Horror 2005,  R)
27
Demons of the Mind (Blood Evil)(Nightmare of Terror)(Blood Will Have Blood) 1972,  R)
28
Thirst (Atash) 2004,  Unrated)
29
Thirst (2001) ,  Unrated)
30
Pyaas (Thirst) 1982,  Unrated)
31
Blood In, Blood Out (Bound by Honor) 1993,  R)
32
Blood Diamond 2006,  R)
33
Blood Tea and Red String 2006,  Unrated)
34
The Blood of My Brother: A Story of Death in Iraq 2005,  Unrated)
35
Pusher II: With Blood on My Hands 2004,  Unrated)
36
Blood and Donuts 1995,  R)
37
Wise Blood 1979,  PG)
38
Blood For Dracula 2005,  R)
39
Blood Brothers 1973,  Unrated)
40
Baron Blood (Gli Orrori del Castello di Norimberga) 1972,  PG)
41
I Drink Your Blood 1971,  R)
42
Color Me Blood Red 1964,  Unrated)
43
Pumpkinhead II: Blood Wings (Pumpkinhead 2: The Demon Returns) 1994,  R)
44
Blood from the Mummy's Tomb 1971,  PG)
45
Sei donne per l'assassino (Blood and Black Lace) (Six Women for the Murderer) 1964,  Unrated)
46
Captain Blood 1935,  Unrated)
47
Blood Simple 1984,  R)
48
First Blood (Rambo: First Blood) 1982,  R)
49
Slayer 2006,  Unrated)
50
Sucker: The Vampire 1998,  Unrated)
51
Mom's Got a Date with a Vampire 2000,  Unrated)
52
Frost: Portrait of a Vampire 2001,  R)
53
Rockabilly Vampire (Burnin' Love) 1996,  Unrated)
54
Way of the Vampire 2005,  R)
55
Vampire Bats 2005,  Unrated)
56
Count Dracula & His Vampire Bride 1978,  R)
57
Count Yorga, Vampire 1970,  PG-13)
58
Vampire Clan 2002,  R)
59
Vampire Resurrection 2003,  R)
60
Vampire Sisters 2003,  R)
61
My Vampire Lover 2002,  Unrated)
62
Mr. Vampire 3 1987,  Unrated)
63
The Vampire 1957,  PG)
64
Captain Kronos - Vampire Hunter 1974,  R)
65
G String Vampire 2005,  Unrated)
66
Vampire Journals 1997,  R)
67
A Polish Vampire in Burbank 1985,  Unrated)
68
Mr. Vampire ,  PG-13)
69
Angel 1984,  R)
70
Unlikely Angel 1996,  G)
71
Angel In Training 1997,  G)
72
Raped by an Angel 1993,  Unrated)
73
Angel on Fire 1995,  Unrated)
74
Angel of Destruction (Furious Angel) 1994,  R)
75
Angel Guts 2005,  Unrated)
76
Eyes of an Angel (The Tender) 1991,  PG-13)
77
Voogies Angel 2001,  Unrated)
78
Angel Sanctuary 2001,  Unrated)
79
Raped By an Angel 2: The Uniform Fan 1998,  Unrated)
80
Wishmaster 3 - Beyond the Gates of Hell 2001,  R)
81
Angel Wars - Guardian Force 2005,  Unrated)
82
Fallen Angel 2003,  Unrated)
83
The Littlest Angel 1969,  Unrated)
84
Black Angel 1946,  Unrated)
85
Angel de Fuego (Angel of Fire) 1992,  Unrated)
86
Angel Wars - Guardian Force 2 2005,  Unrated)
87
Angel Eyes 1991,  R)
88
D.N.Angel Vol 7 - Light Breaks 2005,  Unrated)
89
Black Angel Complete 2003,  Unrated)
90
I'm No Angel 1933,  Unrated)
91
Buffy the Vampire Slayer 1992,  PG-13)
92
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
I LOVE ALL THE HARRY POTTER MOVIES BUT THIS ONE WAS THE BEST
93
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
94
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
95
Discovering the Real World of Harry Potter 2001,  Unrated)
96
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
hey lubly things
97
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments