My Favorite Movies
| omahan's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Rebel Without a Cause 1955, PG-13) |
|
| 2 |
Good Will Hunting 1997, R) |
|
| 3 |
East of Eden 1955, PG) |
|
| 4 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Casablanca 1942, PG) |
|
| 9 |
Major League 1989, R) |
|
| 10 |
Office Space 1999, R) |
|
| 11 |
Ferris Bueller's Day Off 1986, PG) |
|
| 12 |
Some Like It Hot 1959, Unrated) |












