My Favorite Movies
| olechristian's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Equilibrium 2002, R) |
|
| 2 |
Children of Men 2006, R) |
|
| 3 |
Mou gaan dou (Infernal Affairs) 2002, R) |
|
| 4 |
Godzilla - Tokyo S.O.S. 2004, PG) |
|
| 5 |
Godzilla and Mothra: The Battle for Earth (Gojira tai Mosura) 1992, Unrated) |
|
| 6 |
Godzilla, Mothra and King Ghidorah - Giant Monsters All-Out Attack (Gojira, Mosura, Kingu Gidorâ: Daikaijû sôkôgeki) 2001, Unrated) |
|
| 7 |
Godzilla vs. King Ghidorah (Gojira tai Kingu Gidorâ) 2003, Unrated) |
|
| 8 |
Gamera 2: Assault of the Legion (Gamera 2: Region shurai) 1996, Unrated) |
|
| 9 |
Azumi 2003, Unrated) |
|
| 10 |
Shin seiki Evangelion Gekijô-ban: Air/Magokoro wo, kimi ni (Neon Genesis Evangelion: The End of Eva 1997, Unrated) |
|
| 11 |
Dawn of the Dead 2004, R) |
|
| 12 |
Lat sau san taam (Hard-Boiled) 1992, R) |
|
| 13 |
The Big Lebowski 1998, R) |
|
| 14 |
Miller's Crossing 1990, R) |
|
| 15 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 16 |
Sideways 2004, R) |
|
| 17 |
Crying Freeman 1995, Unrated) |
|
| 18 |
Le Pacte des loups (Brotherhood of the Wolf) 2001, R) |
|
| 19 |
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring 2003, R) |
















