My Favorite Movies
| ohone1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Maximum Overdrive 1986, R) |
|
| 2 |
Patton 1970, PG) |
|
| 3 |
Midnight Run 1988, R) |
|
| 4 |
Logan's Run 1976, PG) |
|
| 5 |
Westworld 1973, PG) |
|
| 6 |
The Terminator 1984, R) |
|
| 7 |
Terminator 2: Judgment Day 1991, R) |
|
| 8 |
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003, R) |
|
| 9 |
The Outlaw Josey Wales 1976, PG) |
|
| 10 |
Tremors 1990, R) |
|
| 11 |
Tremors 2: Aftershocks 1995, PG-13) |
|
| 12 |
American Graffiti 1973, PG) |
|
| 13 |
The Wanderers 1979, R) |
|
| 14 |
Nowhere to Run 2003, R) |
|
| 15 |
The Executioner's Song 1982, Unrated) |
|
| 16 |
Men in Black 1997, PG-13) |
|
| 17 |
Hellboy 2004, PG-13) |
|
| 18 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 19 |
Wild Wild West 1999, PG-13) |
|
| 20 |
My Blue Heaven 1990, PG-13) |
|
| 21 |
Friday the 13th 1980, R) |
|
| 22 |
Friday the 13th Part 3 1982, R) |
|
| 23 |
The Toxic Avenger 1985, R) |
|
| 24 |
Fast-Walking 1982, R) |
|
| 25 |
Big Trouble in Little China 1986, PG-13) |
|
| 26 |
Spaceballs 1987, PG) |

























