My Favorite Movies
| OhMissFoxy's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 2 |
Run for the Money (Hard Cash) 2001, R) |
|
| 3 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 4 |
Robin Hood: Prince of Thieves 1991, PG-13) |
|
| 5 |
Snatch 2001, R) |
|
| 6 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 7 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 8 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 9 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 10 |
Saw II 2005, R) |
|
| 11 |
Mean Machine 2001, R) |
|
| 12 |
War of the Worlds 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 14 |
Very Bad Things 1998, R) |
|
| 15 |
Hollow Man II 2006, R) |
|
| 16 |
Young Guns II 1990, PG-13) |
|
| 17 |
Jackie Brown 1997, R) |
|
| 18 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 19 |
To Kill A Mockingbird 1962, Unrated) |
|
| 20 |
True Confessions 1981, R) |

















