Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ohiohottiekin's Rating My Rating
1
The Amityville Horror 2005,  R)
2
The Amityville Horror 1979,  R)
3
The Mummy 1999,  PG-13)
4
Stephen King's Desperation 2006,  R)
5
The Lion King 1994,  G)
6
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
7
Grease 1978,  PG)
8
Sister Act 2: Back in the Habit 1993,  PG)
9
George of the Jungle 1997,  PG)
10
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
11
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
12
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
13
Ice Age 2002,  PG)
14
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
15
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
16
Jurassic Park 1993,  PG-13)
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
18
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
19
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
20
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
21
Space Jam 1996,  PG)
22
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
23
Are We There Yet? 2003,  PG)
24
Ghost 1990,  PG-13)
25
The Green Mile 1999,  R)
The Green Mile
my favorite
love this movie
26
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
27
Date Movie 2006,  PG-13)
28
Bring It On 2000,  PG-13)
29
Beetlejuice 1988,  PG)
30
Home Alone 1990,  PG)
31
Wedding Crashers 2005,  R)
32
Jurassic Park III 2001,  PG-13)
33
The Marine 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments