Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ofitoram93's Rating My Rating
1
Inside Man 2006,  R)
2
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
3
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
4
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
5
The Silence of the Lambs 1991,  R)
6
Saw 2004,  R)
7
Saw II 2005,  R)
8
United 93 2006,  R)
9
The Godfather, Part II 1974,  R)
10
Braveheart 1995,  R)
11
The Passion of the Christ 2004,  R)
12
Troy 2004,  R)
13
Tristan & Isolde 2005,  PG-13)
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
15
Walking Tall 2004,  PG-13)
16
Top Gun 1986,  PG)
17
Three Amigos! 1986,  PG)
18
The War of the Worlds 1953,  G)
19
The Terminal 2004,  PG-13)
20
The Sum of All Fears 2002,  PG-13)
21
The Super Mario Bros. 1993,  PG)
22
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
23
The Sentinel 2006,  PG-13)
24
The Rookie 2002,  G)
25
The Ringer 2005,  PG-13)
26
The Pianist 2002,  R)
27
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
28
The Patriot 2000,  R)
29
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
30
The Mummy 1999,  PG-13)
31
The Mask 1994,  PG-13)
32
White Noise 2005,  PG-13)
33
The Manchurian Candidate 2004,  R)
34
Walk the Line 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments