My Favorite Movies
| oeeles's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Rock 1996, R) |
|
| 2 |
Predator 1987, R) |
|
| 3 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 4 |
Scarface 1983, R) |
|
| 5 |
Platoon 1986, R) |
|
| 6 |
The Karate Kid 1984, PG) |
|
| 7 |
Full Metal Jacket 1987, R) |
|
| 8 |
Dumb and Dumber 1997, PG-13) |
|
| 9 |
Old School 2003, R) |
|
| 10 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 11 |
Snatch 2001, R) |
|
| 12 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 13 |
Deuce Bigalow: Male Gigolo 1999, R) |
|
| 14 |
American Pie 1999, R) |
|
| 15 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 16 |
Dawn of the Dead 1978, R) |
|
| 17 |
Aliens 1986, R) |
|
| 18 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 19 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 20 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |



















