My Favorite Movies
| oddison's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Shock Treatment 1981, PG) |
|
| 2 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 3 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 4 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 5 |
Sin City 2005, R) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 7 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 9 |
GoldenEye 1995, PG-13) |
|
| 10 |
Jumanji 1995, PG) |
|
| 11 |
Back to the Future Part III 1990, PG) |
|
| 12 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 13 |
Murder on the Orient Express 1974, PG) |
|
| 14 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 15 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 16 |
My Neighbor Totoro 1988, G) |
|
| 17 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 18 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 19 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 20 |
Who Framed Roger Rabbit 1988, PG) |
|
| 21 |
Rain Man 1988, R) |
|
| 22 |
The Italian Job 1969, PG) |






















