My Favorite Movies


  1. OctoberMel
  2. melanie

Give list a short description

  OctoberMel's Rating My Rating
1
Halloween - Resurrection 2002,  R)
Halloween - Resurrection
I Love You Myers!!!
2
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers 1989,  R)
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers
I Love You Myers!!!
3
Halloween H2O 1998,  R)
Halloween H2O
I Love You Myers!!!
4
High School Musical 2 2007,  G)
High School Musical 2
Only for freaks
5
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
Only for freaks
6
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
Austin Powers in Goldmember
Funny
7
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
Napoleon Dynamite
Very Idiot but I think He is Cute
8
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
I Now Pronounce You Chuck and Larry
Very creative movie
9
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
The Phantom of the Opera
Only for person's in love
10
Good Burger 1997,  PG)
Good Burger
Ed Ed Ed Ed Ed Ed Ed Ed Ed
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
12
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
The Simpsons Movie
Im a Simpsons Freak
13
Saw III 2006,  R)
Saw III
Cool
14
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning
I love It
15
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
Scary Movie 4
Jajaja
16
Dr. Seuss - The Cat in the Hat 2003,  PG)
Dr. Seuss - The Cat in the Hat
I like Mike Myers in this movie
17
Hitch 2005,  PG-13)
18
Cry-Baby 1990,  PG-13)
19
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
This is Halloween.
20
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
A Nightmare on Elm Street
???
21
West Side Story 1961,  PG)
West Side Story
Very sad on the end.
22
Clue 1985,  PG)
Clue
Very Very Very Funny on the end.
23
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
24
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
25
The Breakfast Club 1985,  R)
The Breakfast Club
I see on my brother's house and i like it so much.
26
The Goonies 1985,  PG)
The Goonies
Cool Cool Cool
27
Sixteen Candles 1984,  PG)
Sixteen Candles
The small boy it's so looser but on the end it's cool.
28
Clueless 1995,  PG-13)
Clueless
I like she boyfriend

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments