My Favorite Movies


  ockstar17's Rating My Rating
1
Shaun of the Dead 2004,  R)
2
Freddy vs. Jason 2003,  R)
3
American Pie 1999,  R)
4
American Pie 2 2001,  R)
5
American Wedding 2003,  R)
6
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
7
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
8
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
9
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
12
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
15
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
16
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
17
X-Men 2000,  PG-13)
18
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
19
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
20
Shrek 2001,  PG)
21
Shrek 2 2004,  PG)
22
Shrek the Third 2007,  PG)
23
Mallrats 1995,  R)
24
Chasing Amy 1997,  R)
25
View Askew's Look Back at Mallrats 1999,  Unrated)
26
Clerks 1994,  R)
27
Clerks 2001,  Unrated)
28
Clerks II 2006,  R)
29
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
30
Pokemon the First Movie - Mewtwo vs. Mew 1999,  G)
31
Pokemon - The Movie 2000 2000,  G)
32
Pokemon 3: The Movie 2001,  G)
33
Pokémon 4Ever 2002,  G)
34
Pokemon Heroes 2003,  G)
35
Pokemon - Jirachi Wish Maker 2004,  Unrated)
36
Pokemon - Destiny Deoxys 2005,  Unrated)
37
Pokemon - Mewtwo Returns 1997,  Unrated)
38
Pokemon - The Adventures in the Orange Islands 2002,  G)
39
Pokemon: Lucario and the Mystery of Mew 2006,  Unrated)
40
Spider-Man 2002,  PG-13)
41
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
42
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
43
Fantastic Four 2005,  PG-13)
44
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
45
Ghost Rider 2007,  PG-13)
46
Mighty Morphin Power Rangers - The Movie 1995,  PG)
47
Jackass - The Movie 2002,  R)
48
Jackass: Number Two 2006,  R)
49
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
50
Beavis and Butt-Head Do America 1996,  PG-13)
51
The League of Gentlemen's Apocalypse 2005,  R)
52
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy 2005,  PG)
53
Rat Race 2001,  PG-13)
54
Daredevil 2003,  PG-13)
55
Digimon - The Movie 1999,  PG)
56
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
57
Scooby-Doo 2002,  PG)
58
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed 2004,  PG)
59
Deuce Bigalow: Male Gigolo 1999,  R)
60
Deuce Bigalow: European Gigolo 2005,  R)
61
Kung Fu Hustle 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments