My Favorite Movies
| ocforu's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
300 2007, R) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 3 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 4 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 5 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 8 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 10 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 11 |
Sin City 2005, R) |
|
| 12 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 13 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 14 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 15 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 16 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 17 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 18 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 19 |
Terminator Salvation 2009, PG-13) |



















