My Favorite Movies
| OceanStarAB's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Cocktail 1988, R) |
|
| 2 |
The Crocodile Hunter - Collision Course 2002, PG) |
|
| 3 |
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006, R) |
|
| 4 |
Premonition 2007, PG-13) |
|
| 5 |
I Think I Love My Wife 2007, R) |
|
| 6 |
Dead Silence 2006, R) |
|
| 7 |
Shooter 2007, R) |
|
| 8 |
The Hills Have Eyes 2 2007, R) |
|
| 9 |
Grease 1978, PG) |
|
| 10 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 11 |
Michael 1996, PG) |
|
| 12 |
Look Who's Talking, Too 1990, PG-13) |
|
| 13 |
Look Who's Talking Now 1990, PG-13) |
|
| 14 |
Staying Alive 1983, PG) |
|
| 15 |
Carrie 1976, R) |
|
| 16 |
Look Who's Talking 1989, PG-13) |
|
| 17 |
Eyes of an Angel (The Tender) 1991, PG-13) |
|
| 18 |
Wild Hogs 2007, PG-13) |
|
| 19 |
House of the Seven Corpses 1974, PG) |
|
| 20 |
Uncle Buck 1989, PG) |
|
| 21 |
Sliding Doors 1998, PG-13) |
|
| 22 |
The Jack Bull 1999, R) |
|
| 23 |
Hairspray 2007, PG) |
|
| 24 |
Lonely Hearts 2006, R) |
|
| 25 |
300 2007, R) |
























