My Favorite Movies


  obiewun's Rating My Rating
1
Snatch 2001,  R)
2
The Doom Generation 1995,  R)
3
Zero Effect 1998,  R)
4
Oldboy 2004,  R)
5
Revolver 2005,  R)
6
Brick 2006,  R)
7
Slumdog Millionaire 2008,  R)
8
Lucky Number Slevin 2006,  R)
9
The Holy Mountain 1973,  R)
10
The Seventh Seal (Det Sjunde inseglet) 1957,  Unrated)
11
Go 1999,  R)
12
Faster, Pussycat! Kill! Kill! 1966,  R)
13
Beyond the Valley of the Dolls 1970,  NC-17)
14
Valley of the Dolls 1967,  PG-13)
15
The Usual Suspects 1995,  R)
16
The Secret of Nikola Tesla 1979,  Unrated)
17
Nikola Tesla: The Genius Who Lit the World 1994,  Unrated)
18
The Boondock Saints 2000,  R)
19
The Boondock Saints II: All Saints Day 2009,  R)
20
Requiem for a Dream 2000,  R)
21
Donnie Darko 2001,  R)
22
Southland Tales 2006,  R)
23
Intermission 2003,  R)
24
Ordinary Decent Criminal 1999,  R)
25
Vixen! 1968,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments