Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  oanad89's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
2
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
3
The Notebook 2004,  PG-13)
4
Pretty Woman 1990,  R)
5
Step Up 2006,  PG-13)
6
Shall We Dance 2004,  PG-13)
7
Doctor Dolittle 1967,  G)
8
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
9
The Matrix 1999,  R)
10
Take the Lead 2006,  PG-13)
11
Sweet November 2001,  PG-13)
12
The Princess Diaries 2001,  G)
13
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
14
The Swan Princess 1994,  G)
15
Ratatouille 2007,  G)
16
Shrek 2001,  PG)
17
Shrek 2 2004,  PG)
18
Shrek the Third 2007,  PG)
19
Spider-Man 2002,  PG-13)
20
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
21
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
22
A Beautiful Mind 2001,  PG-13)
23
Cruel Intentions 1999,  R)
24
Legally Blonde 2001,  PG-13)
25
Ice Age 2002,  PG)
26
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
27
Eight Below 2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments