Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  NZgirl's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
love it! Great actors great director great story all round awesome movie
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Great movie loved everything about it I am a huge fan
3
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
Napoleon Dynamite
Very funny movie I laughed again and agian ... and again
4
The Blues Brothers 1980,  R)
The Blues Brothers
It was really different great storyline really funny actors and unexpectedly great music
5
The New Guy 2002,  PG-13)
The New Guy
hahahahaha classic absolute classic
6
Flubber 1997,  PG)
Flubber
Hehe flubber
7
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
8
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
9
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
10
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
11
Step Up 2006,  PG-13)
12
Take the Lead 2006,  PG-13)
13
Honey 2003,  PG-13)
14
School of Rock 2003,  PG-13)
15
Honey, I Shrunk the Kids 1989,  PG)
16
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
17
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
This is one of my all time favourites it's all about girl power! WOOO GO GIRLS...and hot guys..
18
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker) 2006,  PG)
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker)
Alex is so HOT! the movies great too one of my favourites but Alex... WOW!
19
Eragon 2006,  PG)
Eragon
wOw wOw wOw... I can't get over it action packed and exciting not to mention ED!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments