Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  nylsiejoe13's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
awesome movie, bout commitment and friendship! really one of the greatest films ever!
2
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
my my! best best best!
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
would want u to watch tis again and again!
4
Interview with the Vampire 1994,  R)
Interview with the Vampire
if vampires were that good...i wouldnt mind having to bitten on my neck! lol
5
Seven (Se7en) 1995,  R)
6
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
ay Johnny Depp, i love you! hahaha
9
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
10
Forrest Gump 1994,  PG-13)
11
The Shawshank Redemption 1994,  R)
The Shawshank Redemption
hope...something one should never forget!
12
The Lake House 2006,  PG)
13
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
14
Casino Royale 2006,  PG-13)
15
Blood Diamond 2006,  R)
16
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
17
The Departed 2006,  R)
18
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
21
One Night With the King 2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments