Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  NVG's Rating My Rating
1
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
2
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
Cute!!!!!
3
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
Johnny Depp!!!
4
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Johnny Depp!!!!
5
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
Funny!!!!
6
National Treasure 2004,  PG)
National Treasure
favorite!!!
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
8
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
9
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
Go,Aslan!
10
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
11
Peter Pan 2003,  PG)
Peter Pan
beautiful!!!
12
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
Romeo + Juliet
The most romantic movie EVER!!!
13
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
The Chronicles of Riddick
Cool movie
14
Dark Fury - The Chronicles of Riddick 2004,  Unrated)
Dark Fury - The Chronicles of Riddick
The only bad thing is tha is cartoon.
15
Pitch Black 2000,  R)
Pitch Black
THIS is a grat movie whith a GREAT actor!!
16
WALL-E 2008,  G)
WALL-E
This has become one of my fav!!!!!
17
Runaway Jury 2003,  PG-13)
Runaway Jury
I read the novel...they change the object of discussion, but it still the same problem, other than that the movie is fantastic.
18
The Princess Bride 1987,  PG)
The Princess Bride
Cool!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments