My Favorite Movies


  nuttytart8711's Rating My Rating
1
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
2
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
Romeo + Juliet
great film loved it
3
Reservoir Dogs 1992,  R)
4
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
5
Rocky 1976,  PG)
6
Rocky II 1979,  PG)
7
Rocky III 1982,  PG)
8
Rocky IV 1985,  PG)
Rocky IV
one of the best spoting films ever made!!!!!!!!!!!
9
Rocky V 1990,  PG-13)
Rocky V
wasn't the best one in the set
10
Mary Shelley's Frankenstein 1994,  R)
11
The Bodyguard 1992,  R)
12
Over the Top 1986,  PG)
13
Pete's Dragon 1977,  G)
14
Simply Irresistible 1999,  PG-13)
15
Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat 1999,  PG)
16
Singin' in the Rain 1952,  G)
17
Stepmom 1998,  PG-13)
Stepmom
touching film
18
Cruel Intentions 1999,  R)
19
Casino Royale 2006,  PG-13)
20
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
Pearl Harbor
one of the best films ever made can't believe how much you feel like you are in the film while you are watching it.
21
The Green Mile 1999,  R)
The Green Mile
this is one of the best ever movies it moves you in so many ways when watching the film and it will always be one of my favourite films in the world even though its sad.
22
A Walk to Remember 2002,  PG)
23
Top Gun 1986,  PG)
24
Step Up 2006,  PG-13)
25
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
26
The Notebook 2004,  PG-13)
27
Night at the Museum 2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments