Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. NuttyShooter
  2. Zapren

Those are my fave ones EVER.

  NuttyShooter's Rating My Rating
1
Shooter 2007,  R)
Shooter
That's the best movie I saw ever .. btw..payback's a bitch and it show from this one :)
2
Mindhunters 2005,  R)
3
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
The Dukes of Hazzard
Super Super Crazy and Incredably funny!!
4
Bad Company 2002,  PG-13)
5
Phone Booth 2003,  R)
Phone Booth
Brilliant.They didnt move from one spot and yet the movie is so intense.
6
Four Brothers 2005,  R)
Four Brothers
Exteamly Intense and major fun to watch
7
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum
That's the best spy-like film I saw.A lot better than James Bond movies
8
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
9
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
That film ROCKED the shoes off of me ! :D I can't wait to see it again......tomorrow :D.
10
Basic 2003,  R)
Basic
The unknown usually is scary.Here - it's entertaining
11
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
12
The Italian Job 2003,  PG-13)
The Italian Job
Can easily take place next to the Ocean's geniuses.Just as good and fun
13
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
14
Eurotrip 2004,  R)
Eurotrip
Wild, Crazy, Fun...
Did I miss anything?
This film f*cking ROCKS!
15
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
16
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
17
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
18
Out Cold 2001,  PG-13)
Out Cold
One of the best comedies I've seen
19
Fear 1996,  R)
Fear
I dont usually like that kinda films but this one's different. 5 STARS from me.
20
Step Up 2006,  PG-13)
21
Daredevil 2003,  PG-13)
22
Wedding Crashers 2005,  R)
23
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
24
Jeff Dunham: Spark of Insanity 2007,  Unrated)
25
Jeff Dunham: Arguing with Myself 2005,  Unrated)
26
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
27
Men in Black II 2002,  PG-13)
28
Madagascar 2005,  PG)
29
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
30
Swordfish 2001,  R)
31
Van Helsing 2004,  PG-13)
32
Farscape: The Peacekeeper Wars 2004,  PG)
33
Collateral 2004,  R)
Collateral
Genius.
Both Jamie Foxx and Tom Cruise are great in it ..
amazing movie ..
34
Saw II 2005,  R)
Saw II
Absolute Brilliance in every way
35
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)
36
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
37
xXx: State of the Union 2005,  R)
38
Saw IV 2007,  R)
39
Never Back Down 2008,  PG-13)
40
Foolproof 2003,  R)
Foolproof
I can't believe I hadn't heard about this film until recently.It's absolutely amazing, I enjoyed every freakin' minute of it.Both smart and funny it's already one of my favorite movies
41
The Alibi (Lies & Alibis) 2006,  R)
42
Eagle Eye 2008,  PG-13)
Eagle Eye
Movie of the year, baby !! .. I had been looking forward to see this one for too long ..and now it was worth it.every second of waiting paid off in unbelievable amount of pleasure
and for anyone who didn't like it, have a happy life with an umbrella stuck up your ass.. and happy holidays !
43
Jeff Dunham's Very Special Christmas Special 2008,  R)
44
Angels & Demons 2009,  PG-13)
45
The A-Team 2010,  PG-13)
46
Kiss Kiss, Bang Bang 2005,  R)
Kiss Kiss, Bang Bang
Funny, really funny !
47
Tropic Thunder 2008,  R)
48
Easy A 2010,  PG-13)
49
Paul 2011,  R)
Paul
One of the funniest movies of 2011. I will definitely remember this one.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments