My Favorite Movies


  nuttymaj694's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
cutted out way too many parts......totally disregarded Dobby!!!
2
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
3
Shrek 2001,  PG)
Shrek
Shrek is the BEST!!!!!






first one is always the best!
4
Shrek the Third 2007,  PG)
Shrek the Third
hoping it to be really funny like the first and second one!
5
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
sooooooooo totally funny! love it like crazy!
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
8
Slumdog Millionaire 2008,  R)
Slumdog Millionaire
I love this movie sooooooo much. A must see movie!
9
Ghajini 2008,  Unrated)
Ghajini
such a good movie!!!!! one of Aamir Khan's best!!!!
10
Kuch Kuch Hota Hai 1998,  Unrated)
11
Dostana 2008,  R)
Dostana
soooooo funny!!!!! I loved it sooooo much!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments