My Favorite Movies
| nutter1051's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Serenity 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Memento 2000, R) |
|
| 4 |
Equilibrium 2002, R) |
|
| 5 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 6 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 9 |
The Constant Gardener 2005, R) |
|
| 10 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 11 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 12 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 13 |
V for Vendetta 2006, R) |













