Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  nusadovecar's Rating My Rating
1
Cruel Intentions 1999,  R)
2
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)
3
Transformers 2007,  PG-13)
4
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
6
27 Dresses 2008,  PG-13)
7
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
8
Feel the Noise 2007,  PG-13)
9
Win A Date With Tad Hamilton! 2004,  PG-13)
10
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
11
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
12
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
13
What Happens in Vegas 2008,  PG-13)
14
Casanova 2005,  R)
15
In America 2003,  PG-13)
16
Alvin and the Chipmunks 2007,  PG)
17
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
18
Goal! The Dream Begins (Goal!: The Impossible Dream) 2005,  PG)
19
Honey 2003,  PG-13)
20
Ratatouille 2007,  G)
21
Happy Feet 2006,  PG)
22
A Cinderella Story 2004,  PG)
23
10,000 B.C. 2008,  PG-13)
24
Sex and the City 2008,  R)
25
Mamma Mia! 2008,  PG-13)
26
The Godfather 1972,  R)
27
Made of Honor 2008,  PG-13)
28
White Chicks 2004,  PG-13)
29
Madagascar: Escape 2 Africa 2008,  PG)
30
The House Bunny 2008,  PG-13)
31
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
32
Twilight 2008,  PG-13)
33
Slumdog Millionaire 2008,  R)
34
The Boy in the Striped Pajamas (The Boy in the Striped Pyjamas) 2008,  PG-13)
35
Yes Man 2008,  PG-13)
36
Fast & Furious 2009,  PG-13)
37
Confessions of a Shopaholic 2009,  PG)
38
Fantastic Four 2005,  PG-13)
39
The Proposal 2009,  PG-13)
40
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (Ice Age 3) 2009,  PG)
41
The Ugly Truth 2009,  R)
42
The Hangover 2009,  R)
43
Night at the Museum 2: Battle of the Smithsonian 2009,  PG)
44
He's Just Not That Into You 2009,  PG-13)
45
In the Land of Women 2006,  PG-13)
46
Notorious 2009,  R)
47
I Am Legend 2007,  PG-13)
48
Quantum of Solace 2008,  PG-13)
49
Avatar 2009,  PG-13)
50
Bandslam 2009,  PG)
51
The Blind Side 2009,  PG-13)
52
Planet 51 2009,  PG)
53
Never Back Down 2008,  PG-13)
54
(500) Days of Summer 2009,  PG-13)
55
She's the Man 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments