My Favorite Movies


  1. nursara
  2. nursara

Give list a short description

  nursara's Rating My Rating
1
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
my most romantic love story
2
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
love is like wind
3
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
love is everything..
4
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
fairy tale
5
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
Romeo + Juliet
love is hurt
6
Sydney White 2007,  PG-13)
Sydney White
the sweetest things
7
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
hillarious
8
Getting There 2002,  G)
Getting There
it doesnt matter how u get there..its how u spend ur time with ur peeps
9
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
harry..it isn how u r alike..its how different u n him
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
11
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
13
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
triwizard champion?dare to try?
14
The Hot Chick 2002,  PG-13)
The Hot Chick
awesome
15
What a Girl Wants 2003,  PG)
What a Girl Wants
i love ian wallace!!
16
Winning London 2001,  G)
Winning London
i love london!!
17
The Challenge 2003,  G)
The Challenge
its just like survivor..only this is movie version
18
New York Minute 2004,  PG)
New York Minute
the twins are awsome
19
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
dance with me
20
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
mean!
21
Freaky Friday 2003,  PG)
Freaky Friday
freaky man
22
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
24
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
25
Passport To Paris 1999,  G)
Passport To Paris
puppy love?yeah..u r 13 rite..
26
Our Lips Are Sealed 2001,  G)
Our Lips Are Sealed
blabbermouth..
27
Veer Zaara (Veer-Zaara) 2004,  Unrated)
Veer Zaara (Veer-Zaara)
sacrifice is what it takes
28
Dilwale Dulhania Le Jayenge 1995,  G)
Dilwale Dulhania Le Jayenge
the brave man will bring his bride home
29
Kal Ho Naa Ho 2003,  Unrated)
Kal Ho Naa Ho
we dont know what happens tomorrow..live life to d fullest
30
Mohabbatein 2000,  PG)
31
Stardust 2007,  PG-13)
Stardust
do we people gaze at stars?n did d star gaze back at us?
32
The Karate Kid 1984,  PG)
33
3 Ninjas 1992,  PG)
34
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
35
Harold & Kumar Go to White Castle 2004,  R)
Harold & Kumar Go to White Castle
i want burgers.
36
Alpha Dog 2006,  R)
Alpha Dog
huhu..true sad story
37
Gen-X Cops (Dak ging san yan lui) 1999,  R)
38
Tejing xinrenlei 2 (Gen-X Cops 2) (Gen-Y Cops) 2000,  R)
39
Downtown Torpedoes 1997,  Unrated)
40
New Police Story (San ging chaat goo si) 2004,  R)
New Police Story (San ging chaat goo si)
love the fight scenes
41
San goo waak chai ji siu nin gik dau pin (Young & Dangerous: The Prequel) 1998,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments