My Favorite Movies


  number1fan2's Rating My Rating
1
High Fidelity 2000,  R)
2
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
3
28 Days Later 2002,  R)
4
Good Bye, Lenin 2002,  R)
Good Bye, Lenin
verrry very good. pensive & endearing with humour & satire built right in.
5
Runaway Jury 2003,  PG-13)
6
Garden State 2004,  R)
7
American History X 1998,  R)
8
I Heart Huckabees 2004,  R)
9
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
10
Shaun of the Dead 2004,  R)
11
The Pianist 2002,  R)
12
Cast Away 2000,  PG-13)
13
Scoop 2006,  PG-13)
14
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
16
The Clan of the Cave Bear 1986,  R)
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments