My Favorite Movies
| NuckingFutz's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
300 2007, R) |
|
| 2 |
S.W.A.T. 2003, PG-13) |
|
| 3 |
Billy Madison 1995, PG-13) |
|
| 4 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 5 |
Super Troopers 2002, R) |
|
| 6 |
The Monster Squad 1987, PG-13) |
|
| 7 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 8 |
Casino 1995, R) |
|
| 9 |
Ronin 1998, R) |
|
| 10 |
The Departed 2006, R) |
|
| 11 |
Tears of the Sun 2003, R) |
|
| 12 |
Empire of the Sun 1987, PG) |
|
| 13 |
Ferris Bueller's Day Off 1986, PG) |
|
| 14 |
The Sandlot 1993, PG) |
|
| 15 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 16 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 17 |
Stephen King's Cat's Eye 1985, PG-13) |
|
| 18 |
Johnny Dangerously 1984, PG-13) |
|
| 19 |
Dick Tracy 1990, PG) |
|
| 20 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 21 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |
|
| 22 |
Back to the Future Part III 1990, PG) |
|
| 23 |
Drop Dead Fred 1991, PG-13) |
|
| 24 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 25 |
Multiplicity 1996, PG-13) |

























