My Favorite Movies
| NovaT's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Snatch 2001, R) |
|
| 2 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 3 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 4 |
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006, R) |
|
| 5 |
Phone Booth 2003, R) |
|
| 6 |
Monty Python's Life of Brian 1979, R) |
|
| 7 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 8 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 9 |
Four Brothers 2005, R) |
|
| 10 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 11 |
Hostage 2005, R) |
|
| 12 |
The Game 1997, R) |
|
| 13 |
10th and Wolf 2006, R) |
|
| 14 |
The Blues Brothers 1980, R) |
|
| 15 |
Ali G Indahouse - The Movie 2004, R) |
|
| 16 |
Blues Brothers 2000 1998, PG-13) |
|
| 17 |
The Other Sister 1999, PG-13) |
|
| 18 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 19 |
Benny & Joon 1993, PG) |
|
| 20 |
Reservoir Dogs 1992, R) |



















