My Favorite Movies
| NorSkot's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 2 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |
|
| 3 |
The Boondock Saints 2000, R) |
|
| 4 |
The Amityville Horror 1979, R) |
|
| 5 |
I Trust You to Kill Me 2006, R) |
|
| 6 |
Jacob's Ladder 1990, R) |
|
| 7 |
Taking Lives 2004, R) |
|
| 8 |
Mission Impossible 1996, PG-13) |
|
| 9 |
Mission Impossible 2 2000, PG-13) |
|
| 10 |
Mission: Impossible III 2006, PG-13) |
|
| 11 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 12 |
The Bourne Supremacy 2004, PG-13) |
|
| 13 |
The Bourne Ultimatum 2007, PG-13) |
|
| 14 |
The Medusa Touch 1978, PG) |
|
| 15 |
The Football Factory 2004, R) |
|
| 16 |
Green Street Hooligans 2005, R) |
|
| 17 |
Grosse Pointe Blank 1997, R) |
|
| 18 |
Stander 2003, R) |
|
| 19 |
The Shining 1980, R) |
|
| 20 |
A Time to Kill 1996, R) |
|
| 21 |
Hard to Kill 1990, R) |
|
| 22 |
Training Day 2001, R) |
|
| 23 |
Green Day - Bullet in a Bible 2005, Unrated) |
|
| 24 |
Desperado 1995, R) |
|
| 25 |
Once Upon a Time in Mexico 2003, R) |
|
| 26 |
Once Upon a Time in America 1984, R) |
|
| 27 |
American Ninja 1985, R) |
|
| 28 |
Flashback 1990, R) |
|
| 29 |
The Girl Next Door 2004, R) |
|
| 30 |
Up in Smoke 1978, R) |






























