My Favorite Movies
| noono06's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
From Dusk Till Dawn 1996, R) |
|
| 2 |
Snatch 2001, R) |
|
| 3 |
The Departed 2006, R) |
|
| 4 |
The Football Factory 2004, R) |
|
| 5 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 6 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 7 |
Intermission 2003, R) |
|
| 8 |
Ocean's Twelve 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Sin City 2005, R) |
|
| 10 |
Chopper 2000, R) |
|
| 11 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 12 |
Scarface 1983, R) |
|
| 13 |
Troy 2004, R) |
|
| 14 |
The Dukes of Hazzard 2005, PG-13) |
|
| 15 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 16 |
The Business 2004, R) |
|
| 17 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 18 |
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie 1990, PG) |
|
| 19 |
Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Secret of the Ooze 1991, PG) |
|
| 20 |
Teenage Mutant Ninja Turtles III 1993, PG) |
|
| 21 |
Carlito's Way: Rise to Power 2005, R) |
|
| 22 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 23 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 24 |
Gangs of New York 2002, R) |
|
| 25 |
Four Brothers 2005, R) |
|
| 26 |
Ocean's Thirteen 2007, PG-13) |
|
| 27 |
300 2007, R) |


























